Newbies: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
(→Armas) |
||
| Line 55: | Line 55: | ||
| 1/2 | | 1/2 | ||
| 1 | | 1 | ||
|- | |||
| [[file:Guantes.png]] | |||
| Guantes | |||
| Ladron / Bandido / Guerrero | |||
| 1/3 | |||
| 250 | |||
|- | |||
| [[file:Cuchillas.png]] | |||
| Cuchillas | |||
| Ladron / Guerrero | |||
| 1/10 | |||
| 7 | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
==Armaduras== | ==Armaduras== | ||
Revision as of 13:50, 23 November 2023
Armas
| Nombre | Clases | Stats | Valor | |
|---|---|---|---|---|
| File:Daga.png | Daga | Asesino / Guerrero | 1/2 | - |
| File:Daga+1.png | Daga +1 | Asesino / Guerrero | 2/4 | 250 |
| File:EspadaLarga.png | Espada Larga | Guerrero / Paladin / Bandido / Clerigo | 1/6 | 62 |
| File:Alfanje.png | Alfanje | Guerrero / Paladin / Bandido / Clerigo | 3/12 | 250 |
| File:ArcoSimple.png | Arco Simple | Cazador / Guerrero | 1/7 {2} | 125 |
| File:ArcoSimpleReforzado.png | Arco Simple Reforzado | Cazador / Guerrero | 2/8 {4} | 250 |
| File:Flecha.png | Flecha | Cazador / Guerrero | 1/1 | 1 |
| File:Flecha+1.png | Flecha +1 | Cazador / Guerrero | 1/2 | 1 |
| File:Guantes.png | Guantes | Ladron / Bandido / Guerrero | 1/3 | 250 |
| File:Cuchillas.png | Cuchillas | Ladron / Guerrero | 1/10 | 7 |